вівторок, 21 травня 2019 р.

 Страх маленької дитини посідає перше місце серед негативних емоцій у ранньому віці. Він є почуттям іраціональним, тому дорослому не завжди вдається пояснити виникнення у дитини страху, а отже, допомогти їй від нього звільнитися.
Для того, щоб обговорити свої страхи, учні зобразили їх на аркушах.
 
 

 


Рекомендації батькам, педагогам:
  •  - З’ясуйте причину страху та особливості боязкої поведінки (форми прояву).

  •  - Поступово привчайте дитину до того, що його лякає (якщо собака — поспостерігайте за ним здалеку, погодуйте разом, не наполягайте, щоб дитина його гладила).

  •  - Програвайте ситуації, які лякають дитину, нехай вона візьме на себе роль персонажа, якого боїться, в театральному дiйствi або гpi. Дорослий при цьому бере собі роль дитини i підказує їй доцiльнi моделі поведінки в різних ситуаціях.

  •  - Намалюйте разом з дитиною те, що її лякає, запропонуйте малюнок страху комусь подарувати або викинути його. Придумайте, як перемогти чудовисько.    

  • - Разом подумайте, можливо, собака, який злякав дитину, був голодний, самотній, хворий. Пожалійте його, знайдіть способи як допомогти тварині.

  •  - Читайте книжки, показуйте мультфільми, які пропонують моделі сміливої поведінки в аналогічних ситуаціях. Якщо готового прикладу немає, придумайте його caмi.

  •  - Не виявляйте своєї невпевненості в екстремальній ситуації: такий стан легко передається малюкові.

Чим корисно захоплення для дитини?
По-перше, воно корисно для вас: якщо необхідно відволіктися, вам завжди буде чим корисним зайняти дитину. По-друге, хобі робить дітей не тільки самостійними і відповідальними, але також вчить ставитися дбайливо і з повагою до чужої праці. По-третє, захоплення позитивно вплине на фантазію, пам'ять, уяву малюка.
В учнів 3 класу ось такі захоплення: малювання, ліплення, конструювання, дресерування собак, плавання. 
 

 


четвер, 2 травня 2019 р.

Вивчаючи травну систему людини, діти закріпили свої знання, виконуючи практичне завдання та дізналися багато цікавого. 
Цікаві факти про травну систему людини:
- людина за все своє життя з'їдає 40 тонн їжі;
- кожна людина за рік з'їдає в середньому 4 кг харчових добавок, консервантів та інше;
- за твердістю зубну емаль можна порівняти з кварцом;
 


Урок трудового навчання пройшов для учнів з користю. Діти вчилися правильно сервірувати стіл. Познайомилися з призначенням столових приборів.