субота, 23 листопада 2019 р.


"... історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє."

22 листопада учні 4 класу приєдналися до мітингу , присвячений Дню пам'яті жертв голодомору. А сьогодні долучилися до акції "Запали свічку пам'яті у своєму вікні". 
Не будь байдужим до минулого, бо ми не знаємо, яке чекає на нас майбутнє! Запали свічку, поки не пізно!

Пропонуємо до перегляду мультфільм

https://www.youtube.com/watch?v=baHXUzq3VPM

Наші досягнення

Дипломи III ступеня отримали  Переможці IV Всеукраїнської  онлайн-олімпіаді "На урок" з предметів початкової школи :
Савельєва Сніжана
Полтавець Олександр

Сертифікати про участь у IV Всеукраїнській  онлайн-олімпіаді "На урок" з математики отримали:
Савельєва Сніжана
Дулич Марина
Бабенко Кіра
Полтавець Олександр
Імерзаєва Анна

За участь в онлайн-олімпіаді з англійської мови сертифікат отримала Отрішко Катерина.





середа, 13 листопада 2019 р.

Сьогодні, 13 листопада, відзначають Всесвітній день доброти. Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху доброти, в якій брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії та США. Згодом до руху приєдналися й інші країни.
Офіційно Всесвітній день доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на ІІІ конференції Руху доброти.
Учасники руху творять добро по всьому світу, таким чином надихаючи мільйони людей на хороші вчинки. Вони також створили свою "Декларацію доброти", згідно з якою мета руху – "творити добріший і наповнений співчуттям світ".
Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще, відчувають своє життя більш гармонійним.


                                                                                                                                                                                                                                                       

понеділок, 11 листопада 2019 р.


Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник!
М.Рильський

  На уроці української мови, вивчаючи тему : "Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини " при виконанні різних завдань учні користувалися орфографічним словником. Це найулюбленіше заняття на уроці мови. Пам'ятаю, як вперше знайомила їх із різними словничками. Думала, що їм це здасться нудним. Вони із захопленням роздивлялися їх. Та найбільшу любов завоював саме орфографічний словник. 
    Робота була дуже сумлінною та цікавою.

субота, 9 листопада 2019 р.

Урок літературного читання - це не просто предмет. Це справжня творчість. Читаючи твори, потрібно вміти намалювати в своїй свідомості картину, яку нам повідав письменник. А ще й передати свою уяву на папір - так це справжнісіньке мистецтво, яке дається не всім. 
Але учні 4 класу стараються не тільки прочитати та переказати, але ще й відобразити події за допомогою фантазії та палітри кольорів. 





День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року.
Учні 4 класу започаткували таку традицію: написали диктант "Калина" та відзняли самостійно відео, на якому зачитують вірш про мову.

Дорогі українці! 
Щиро вітаємо вас з Днем писемності та мови!

"Як парость виноградної лози,
Плекайте МОВУ."
М.Рильський






середа, 16 жовтня 2019 р.

Повторивши теоретичні знання з визначення сторін горизонту на уроці природознавства, перейшли до практики. Учні вчилися  орієнтуватися на місцевості: визначали Північ за допомогою тіні, дерев та компасу. 

Урок образотворчого мистецтва- найулюбленіший урок учнів. 
Кожен, мабуть, пам’ятає, як у дитинстві полюбляв виліплювати з пластиліну найрізноманітніші речі. Це водночас весела гра та перші кроки до мистецтва.
Ліплення – один з методів розвитку дрібної моторики дитини. Що насправді важливо, адже здатність вправно володіти ручками стимулює мозкову та психічну активність, вдосконалює увагу, мислення, уяву, пам'ять, відчуття та сприймання.
Ліплення – один з методів розвитку дитячої особистості. Особливо з 4 до 6 років в період тактильного пізнавання, адже саме в цей час слова не так діють на дитину, як дотики. Активуючи дитячі пальчики, відбувається активація кори головного мозку. Важливо, щоб дитина продовжувала ліпити аж до 9 років, як кажуть психологи, це  період коли «рука вчить мозок». Ліплення діє як арт-терапія, корекція та реабілітація (особливо для дітей з вадами). Як терапія воно допомагає звільнитися від негативних емоцій, адже діти часто перенавантажені через заняття, спілкування. Це вільне ліплення, коли просто мнеш пластилін чи глину руками, аби просто розслабитися. Розвиває пізнавання, інтелект тематичне ліплення. Коли є завдання, наприклад, виліпити зайчика, дитина його виконує.

пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.

Урок інформатики у 4 класі пройшов продуктивно. І попрацювали, і помалювали та про день козацтва пригадали!

вівторок, 1 жовтня 2019 р.


Як високо небо!Його не дістати.А що там? Що далі?Хотіла б я знати…


Під таким гаслом розпочали роботу учні 4 класунад навчальним проектом з природознавства "Мандрівка просторами Всесвіту, про яку ти мрієш". Для захисту свого проекту учні готувалися по-різному: хтось малював, хтось зачитував цікаві факти про планету своєї мрії. 



субота, 14 вересня 2019 р.


Ми йшли вперед, робили кроки смілі,
Долали височінь, немов орли.
І, школо, вір - завжди були при ділі
Й про тебе світлу пам'ять берегли!
Володимир Тарасенко

Під таким гаслом розпочався урок учнів 4 класу на тему "Історія моєї школи" 
На урок завітала жителька села Абазівка, вчитель початкових класів Маслій Ольга Василівна. Дуже багато цікавого розповіла нам про історію Абазівської школи, про її нелегкий шлях створення. Адже, як виявилося, в селі було 4 школи в різних місцях. А ще Ольга Василівна здивувала дітей старими фотографіями альма-матері. 
Жителі села Абазівка! 
Вивчайте історію рідного краю, адже:
"Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього".

вівторок, 21 травня 2019 р.

 Страх маленької дитини посідає перше місце серед негативних емоцій у ранньому віці. Він є почуттям іраціональним, тому дорослому не завжди вдається пояснити виникнення у дитини страху, а отже, допомогти їй від нього звільнитися.
Для того, щоб обговорити свої страхи, учні зобразили їх на аркушах.
 
 

 


Рекомендації батькам, педагогам:
  •  - З’ясуйте причину страху та особливості боязкої поведінки (форми прояву).

  •  - Поступово привчайте дитину до того, що його лякає (якщо собака — поспостерігайте за ним здалеку, погодуйте разом, не наполягайте, щоб дитина його гладила).

  •  - Програвайте ситуації, які лякають дитину, нехай вона візьме на себе роль персонажа, якого боїться, в театральному дiйствi або гpi. Дорослий при цьому бере собі роль дитини i підказує їй доцiльнi моделі поведінки в різних ситуаціях.

  •  - Намалюйте разом з дитиною те, що її лякає, запропонуйте малюнок страху комусь подарувати або викинути його. Придумайте, як перемогти чудовисько.    

  • - Разом подумайте, можливо, собака, який злякав дитину, був голодний, самотній, хворий. Пожалійте його, знайдіть способи як допомогти тварині.

  •  - Читайте книжки, показуйте мультфільми, які пропонують моделі сміливої поведінки в аналогічних ситуаціях. Якщо готового прикладу немає, придумайте його caмi.

  •  - Не виявляйте своєї невпевненості в екстремальній ситуації: такий стан легко передається малюкові.

Чим корисно захоплення для дитини?
По-перше, воно корисно для вас: якщо необхідно відволіктися, вам завжди буде чим корисним зайняти дитину. По-друге, хобі робить дітей не тільки самостійними і відповідальними, але також вчить ставитися дбайливо і з повагою до чужої праці. По-третє, захоплення позитивно вплине на фантазію, пам'ять, уяву малюка.
В учнів 3 класу ось такі захоплення: малювання, ліплення, конструювання, дресерування собак, плавання. 
 

 


четвер, 2 травня 2019 р.

Вивчаючи травну систему людини, діти закріпили свої знання, виконуючи практичне завдання та дізналися багато цікавого. 
Цікаві факти про травну систему людини:
- людина за все своє життя з'їдає 40 тонн їжі;
- кожна людина за рік з'їдає в середньому 4 кг харчових добавок, консервантів та інше;
- за твердістю зубну емаль можна порівняти з кварцом;
 


Урок трудового навчання пройшов для учнів з користю. Діти вчилися правильно сервірувати стіл. Познайомилися з призначенням столових приборів. 
 


середа, 10 квітня 2019 р.

Навчальний проект 
"Подорож Україною"

                                                                                                                                                                          






Друже милий, пам’ятай,

Цю абетку завжди знай:

Щоби зла не сіяти,
Думай перш ніж діяти.
 Генріх Акулов

На уроці основи здоров'я діти визначили 5 дій після поганого вчинку:
- признатися в скоєному;
- вибачитися;
- виправити свої помилки;
- більше так не чинити;
- думати, перш ніж зробити.

четвер, 28 лютого 2019 р.


Ось і завершився навчальний проект
"Людина має творити добро".
Учні 3 класу із захопленням поділилися на команди і виконували різні завдання. Команада "Шукачі скарбів" збирали прислів'я і приказки про добро, команда "Літератори" відшукували твори, команда "Журналісті" провели опитування  працівників школи. 
 


Дуже полюбляють і з нетерпінням чекають учні 3 класу шкільного психолога Черевань Ольгу Іванівну. Скільки щастя у діток від одного заняття. І як завжди, цікава та близька для дітей тема "Що таке щастя?". Кожна дитина мала змогу висловити свої думки та проявити емоції.

 

Один із щасливих моментів у школі - це пошиття власної іграшечки на уроках трудового навчання.

понеділок, 4 лютого 2019 р.

"Не вгадать тобі нізащо, котра іграшка найкраща".
Під таким гаслом розпочалася ранкова зустріч діток 3 класу. 
 
До уроку літературного читання учні 3 класу підготувалися з усією відповідальністю. Одягнувши вишиванки,прикрасивши голівки віночком, читали уривок віршу "Як дитиною, бувало..." легендарної, неповторної Лесі Українки (Косач Лариси Петрівни).